Začátky tréninku

Začátky tréninku boxu

Článek je určen především začátečníkům a těm, kteří box ještě nevyzkoušeli a chtějí vědět, co tento sport obnáší.

Rozhodnutí pro bojový sport

Pokud se pro box rozhodnete, čeká vás řada změn. Buďte připraveni na novou úroveň disciplíny. Budete se muset správně stravovat, aby vaše tělo sílilo a dokázalo splnit požadavky tréninku. Budete muset dostatečně spát, abyste se zregenerovali. A samozřejmě budete muset být připraveni na tvrdý trénink. Ten začne okamžikem, kdy jako ještě nezkušený poprvé vstoupíte do tělocvičny. Bude poté několik měsíců trvat, než vám naučené techniky přejdou do krve.

Základem je dobrá kondice. Mnoho zápasů bylo prohráno kvůli nedostatečné fyzičce. Pokud je boxer vyčerpaný, nedokáže udržet kryt ani rozdávat údery.

Trénink a motivace

Během tréninku se snažte motivovat sami sebe. Čím tvrději budete trénovat, tím měné bude krvácet při sparingu a zápasu. Platí, že skoro vždy zvítězí kondičně lépe připravený boxer.

Připravujte se postupně. Jednotlivé části přípravy na sebe musí plynule navazovat. Nic nedpředbíhejte. Všichni velcí zápasníci a legendy boxu také začínali. Je důležité pochopit a osvojit si základy, abyste se mohli bez strachu postavit do ringu.

Jakmile získáte víc zkušeností, začněte trénovat s těžšími soupeři. Trénink s lepšími boxery, než jste vy, je jediná cesta, jak se sami stanete lepší. Před každým sparingem řekněte svému trenérovi nebo sparing partnerovi, co chcete trénovat.

Sparingy jsou páteří pozdější tréninku. Nic vás tak nepřipraví na reálný boj. Zkoušejte při něm různé kombinace a zápasové situace. Vnímejte sparing jako skutečný zápas.

Zdroj: BOXING-FOR-LIFE.COM

Zaujal vás článek? Sdílejte ho:
Pridat.eu

Komentáře

  1. Richard napsal:

    je to fak dobra rada….Dakujem 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *