Vitalij Kličko: S Hayem budu boxovat kdekoli

Na jejich střetnutí se čeká už dlouhé měsíce. Zápas Vitalij Kličko vs. David Haye by byl vítaným oživením světové supertíhy. Mohlo k němu dojít už dávno, pokaždé ho však něco překazilo. Mohly to být dohady o peníze, přesný termín zápasu nebo nevraživost mezi soupeři, co zapříčinilo, že k souboji těchto velikánů ringu ještě nedošlo. Teď však může být všechno jinak. Vitalij Kličko se v současnosti připravuje na Derecka Chisoru a v létě by se konečně rád střetl s velkohubým Hayem.

„David Haye se svými sprostými slovy dotkl mě osobně, dotkl se mé rodiny, mého bratra. Mým cílem je boj s Davidem Hayem, a až zápas skončí, nebude se mít už na co vymlouvat. Knokautuji ho. To je můj cíl. Mluvili jsme s ním, ale jsme míle od podpisu smlouvy. Nejde jen o peníze. Jde o víc věcí. Rád bych s ním bojoval na kterémkoli místě na světě – v Anglii, Německu, jižní pólu. Chci s ním bojovat a chci ho knokautovat, protože jsem šťastný i nešťastný z toho, že ho Vladimir porazil,“ svěřil se Vitalij Kličko pro BBC sport.

Na první pohled nelehká situace se ale podle expertů může jednoduše vyřešit.

David Haye by se starším z dvojice bratší Kličků také rád střetl, ale chce, aby to bylo dříve než v létě. Přestože to oficiálně neprohlásil, je si vědom, že dlouhá doba mimo ring může mít na jeho schopnosti negativní dopad. Kdyby k zápasu došlo např. až v červenci, byl by to v podstatě rok, co Haye naposledy boxoval (a prohrál s Vladimirem Kličkem).

Záleží tedy především na tom, jak se zástupci boxerů domluví. Lákadlem je minimálně to, že představa tohoto zápasu je lákavá pro miliony diváků z celého světa.

Zaujal vás článek? Sdílejte ho:
Pridat.eu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *