VIDEO – Muhammad Ali vs. Chuck Wepner

Muhammad Ali vs. Chuck Wepner

Kdo by neznal filmovou sérii Rocky. Věděli jste však, že první díl této série vznikl na základě skutečné události? Chuck Wepner se stejně jako filmový Rocky živil všelijak, od prodeje alkoholu po pouliční bitky. 24. března 1975 dostal životní šanci a jako naprostý outsider se postavil Muhammadu Alimu. Dokázal ustát 14 kol a dokonce poslal šampiona k zemi.

Wepner byl v té době na deváté pozici světového žebříčku. Jeden novinář se o něm posměšně vyjádřil: „Jestliže on je vyzyvatel číslo devět, boxovací pytel musí být číslo osm“. Wepnerovi nikdo nevěřil. On však na sobě tvrdě pracoval a absolvoval zápas, který vešel do dějin.

Navzdory všeobecnému přesvědčení Wepner vydržel nápor šampiona, který svého soupeře možná také podcenil. Ubíhalo kolo za kolem, a Wepner stále stál. V devátém kole dokonce Aliho poslal k zemi. Šampion se sice hned zvedl, ale diváci šíleli.

Zápas skončil v posledním, 15. kole. Wepnerovi, který ze sebe vydal vše, rozhodčí nepovolil pokračovat. Vyzyvatel prohrál, ale získal si respekt a nebýt jeho skvělého výkonu, nikdy by nevznikla filmová série Rocky. Sylvester Stallone totiž tento zápas s napětím sledoval v televizi a dostal nápad.

Podívejte se na video celého zápasu:

foto: stallonezone.com

Zaujal vás článek? Sdílejte ho:
Pridat.eu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *