Sportovní výživa a suplementy na jednom místě. Navštivte Sportsmarket.cz

Komerční sdělení

Sportovní výživaSport je neodmyslitelnou součástí života mnoha lidí. Pohybové aktivity pozitivně ovlivňují nejen tělesné funkce, ale také psychiku, paměť nebo koncentraci. Samozřejmě že nemůžeme opomenout také to, že pomocí pravidelné fyzické zátěže si můžeme vypracovat dokonalou postavu, což je jistě dalším bonusem. Ať už usilujeme o dokonalý vzhled, zvětšení svalů nebo celkové zlepšení formy, vždy k tomu budeme potřebovat pevné základy v podobě zdravé výživy. Sportovní výživa je spjata se sportem, cvičením i následným formováním postavy

Mnoho z nás si stále bohužel myslí, že sportovní výživa je jakýmsi samostatným hřištěm pouze pro ty, kteří na sobě tvrdě fyzicky pracují. Opak je ale pravdou. Alespoň základní povědomí o této problematice je prospěšné, dá se říct i nezbytné pro naplno strávený, dlouhý a aktivní život.

Výživa je jednou stranou trojúhelníku sportovního úspěchu

Abychom překonali soupeře i své vlastní dosavadní výsledky, je důležité adekvátně trénovat, odpočívat a stravovat se.

Protože dodržování všech požadavků výživového plánu pouze prostřednictvím běžného jídla není v mnoha situacích snadné, vznikly suplementy – doplňky výživy. Ty nám pomáhají udržovat energii, kterou během zátěže spotřebujeme. Požadavky na výživu jsou v praxi velmi různé, liší se v závislosti na délce a intenzitě tréninku a také na druhu sportu. Ke zdravé sportovní výživě neodmyslitelně patří např. sacharidy nebo proteiny.

Sacharidy představují důležitý a rychlý zdroj energie. Bez dostatečné zásoby sacharidů ve formě glykogenu ve svalech a játrech a jejich častého doplňování vhodnými potravinami a nápoji mohou být tělesné výkony podstatně sníženy. Sportovec musí dbát na včasné doplnění formou vhodných potravin s vysokým podílem sacharidů.

Rovněž dehydratace snižuje výkonnost, sportovci by v průběhu soutěže neměli ztratit více než 2 % hmotnosti. Proto je důležité dostatečné zavodnění organismu před, v průběhu i po soutěži. Jestliže je potřeba tekutin zvláště vysoká – při vytrvalostních trénincích a v teplém počasí, musí být doplňovány i sacharidy a sodík prostřednictvím potravin a nápojů pro sportovce.

Navštivte nás v e-shopu Sportsmarket.cz

Výše zmíněné produkty vám za skvělé ceny nabízíme v e-shopu Sportsmarket.cz. Hledáte spolehlivého partnera, který vám poradí a poskytne to nejlepší, co na trhu existuje? Navštivte nás a získáte k vaší objednávce dárek zdarma a poukaz na slevu pro další nákup.

Zaujal vás článek? Sdílejte ho:
Pridat.eu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *