Proteiny jsou odrazovým můstkem ke sportovnímu růstu

Komerční sdělení

ProteinProteiny neboli bílkoviny jsou nepostradatelnými látkami pro náš život. Jsou základem všeho, co se v našem těle vyskytuje. Od enzymů přes mezibuněčnou tekutinu až po opěrný a pohybový systém. Ve sportu jsou známy především jako prostředek k vybudování a udržení svalové hmoty. Jestliže mluvíme o svalech, tak ty jsou v podstatě samý protein.

Protože se proteiny neukládají do zásoby, je potřeba je pravidelně dodávat tělu ve stravě. Využívají se nejen ke stavbě a rychlejší regeneraci svalové hmoty, ale někdy i jako zdroj energie. Proteiny se kolem nás vyskytují opravdu ve velkém množství variant.

Naprosto primárním zdrojem proteinů je obyčejné jídlo. Plnohodnotné bílkoviny najdeme samozřejmě v masu, mléku a vejcích. Při pravidelném příjmu těchto potravin je zajištěno, že nám nebude chybět žádná z aminokyselin, jenom je si třeba dávat pozor na tuky. Na druhou stranu nemusí být vždy jednoduché zajistit si tyto zdroje v odpovídajícím množství, navíc zvlášť maso může při každodenní konzumaci „lézt do peněz“. Ideálním řešením jsou rychle připravené proteinové suplementy.

Rostlinné zdroje jsou na tom sice lépe s tuky, ale ve většině případů hůř s komplexností a stravitelností.

ProteinySprávné doplňování proteinů je opravdu jedním z nejdůležitějších faktorů dostatečné regenerace a svalového růstu. Pokud se rozhodneme pro aktivní sportování, je pro nás příjem proteinů tím víc důležitý. Bílkoviny můžeme do těla doplňovat dvěma způsoby – jak již bylo řečeno, tak běžnou stravou a nebo také proteinovými doplňky stravy – tzv. sportovní výživou.

Mezi doplňky stravy můžeme zařadit např. proteinový koncentrát. Proteinové koncentráty jsou sypké směsi obsahující například 40–90% bílkovin. Mohou obsahovat bílkovinné frakce mléka (kasein, syrovátkový protein, laktoalbumin, laktoglobulin, egg (vaječný albumin), sojový izolát, proteinový koncentrát z rýže, brambor, ryb atd.

Proteinové koncentráty představují nejkvalitnější bílkoviny, doplněné minerály a vitamíny pro jejich lepší metabolické využití. Tyto suplementy jsou tvořeny směsí lehce stravitelných proteinů, jejichž základ převážně tvoří speciální kombinace dvou nejkvalitnějších – 90% sójového izolátu a 80% koncentrátu syrovátkového proteinu.

Sportovní výživa – Sportsmarket.czVýše zmíněné produkty vám za skvělé ceny nabízíme v e-shopu Sportsmarket.cz. Navštivte nás a získáte dárek zdarma k vaší objednávce a poukaz na slevu pro další nákup.

Zaujal vás článek? Sdílejte ho:
Pridat.eu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *