Novinky k megazápasu David Haye vs. Dereck Chisora

David Haye vs. Dereck Chisora

Každému, kdo touží po oživení světové supertíhy se musela zdát jako senzační zpráva o tom, že se chystá duel dvou známých anglických boxerů. Pokud se zápasu David Haye vs. Dereck Chisora, který se má uskutečnit 14. července v Upton Parku v Londýně, nepostaví do cesty byrokratické nebo jiné překážky, postarají se tyto mediálně známé tváře o zajímavou show. Přinášíme aktuální informace k ostrovnímu střetnutí.

Tento duel byl jako výsledek předchozích jednání oznámen teprve nedávno. Ale okamžitě způsobil poprask. Je zde totiž hned několik věcí, které jsou samy o sobě obrovskými taháky pozornosti.

V prvé řadě jde o jména boxerů. David Haye je oblíbený zápasník, kterému je Chisora, jenž během oficiálního vážení vlepil facku Vitaliji Kličkovi, podobný v tom, že na sebe umí rychle strhnout pozornost. Tito dva borci se také porvali na únorové pozápasové tiskovce, které předcházelo střetnutí Kličko vs. Chisora. Výsledkem bitky bylo zadržení německou policií.

Připomeňme, že zmíněná bitka a facka nebyly jediným Chisorovým faux pas. Přímo v ringu, těsně před zápasem, vyplivl vodu do obličeje mladšího z bratrů Kličkových, Vladimira. Za všechny tyto prohřešky mu britský národní svaz odebral licenci a možnost zápasit. A přesto se duel s Hayem může uskutečnit. Jak to?

Zapracoval totiž promotér Frank Warren, který sehnal pro oba borce licenci v Lucembursku. Za tento čin je některými pochvalován, druhými naopak proklínán jako někdo, kdo ze sportu udělal obyčejnou honbu za penězi.

Vydělají Haye a Chisora víc jak Kličkové?

Na jedné straně tak máme rozjetý stroj peněz a zábavy v podobě chystaného duelu, na straně druhé nespokojený britský svaz, bratry Kličkovy a mnohé další.

Promotér Frank Warren je silně kritizován za to, jak obešel rozhodnutí národní organizace. To, že se zápas má uskutečnit v Londýně, je bráno jako další provokace. I v Lucembursku se ozývají hlasy volající po tom, aby tamní boxerská federace rychle zakročila. A Kličkové se vyjádřili, že se jedná o poplivání pravidel.

Vznikly tak dva znepřátelené tábory. Ať už vše dopadne jakkoli, je jasná jedna věc. Pokud k tomuto střetnutí skutečně dojde, bude se jednat o jeden z hlavních zápasů světové supertíhy v tomto roce. A s tím souvisí i množství peněz, které se zde protočí.

Zaujal vás článek? Sdílejte ho:
Pridat.eu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *