Naděje i prohry českého profiboxu – Konečný bude zápasit v Brně, Pála prohrál TKO

Poslední dny přinesly významné zprávy pro český box. Lukáš Konečný (47-3, 22 KO) našel nového soupeře krátce poté, co se před titulovým zápasem zranil šampion Bajsangurov. A Ondřej Pála (30-3, 21 KO) zažil třetí porážku v profesionálním ringu, když prohrál TKO v 9. kole s Konstantinem Airichem.

Lukáše Konečného čeká zápas o prozatimní titul

Lukáš Konečný a pás mistra světa organizace WBO – dva pojmy, které se ani přes velkou snahu českého boxera zatím nespojily v jedno. Jako by mezi nimi stála nepřekonatelná překážka. Teď se ale může vše změnit.

Nejúspěšnější český profiboxer měl o titul šampiona původně bojovat už v září minulého roku s Ukrajincem Dzinzirukem. Soupeř se ale kvůli zranění opakovaně vyhnul střetnutí. WBO to v duchu fair play vyřešila tak, že titul Dzinzirukovi odebrala a přidělila ho Zaurbeku Bajsangurovi. A právě s tím měl Konečný zápasit 9. března (více zde). Jenže opět přišlo zranění, Bajsangurov si při tréninku namohl záda. Naštěstí se rychle objevila alternativa, jež pro českého fanouška zároveň znamená příležitost naživo se podívat na galavečer profiboxu přímo v ČR.

Konečný se 5. dubna utká v Brně s mladým Francouzem Salimem Larbim (17-1, 4 KO) v boji o prozatimní titul WBO. Larbi je na 107. místě v žebříčku boxrec.com., Konečný drží 13. pozici. Vítěz tohoto zápasu bude poté boxovat s Bajsangurovem o titul absolutního šampiona.

Za favorita brněnského duelu je považován český boxer. „Moc se těším, nakonec vše dopadlo nejlépe, jak mohlo. Hodně mě štvalo, že padl ten první termín s Dzinzirukem. Jsem nadšený, že budu nakonec o titul boxovat doma,“ vyjádřil se Konečný. Náš bijec má šanci upevnit si sebedůvěru před finálním střetem s držitelem titulu.

Ondřej Pála prohrál TKO v 9. kole s Konstantinem Airichem

A nyní špatná zpráva. Ačkoli český boxer šel do tohoto zápasu jako mírný favorit a v úvodních kolech měl navrch, nakonec neuspěl. Soupeř s přibývajícími minutami začal vyvíjet tlak a v 6. kole se mu povedl tvrdý úder na hlavu, který českým boxerem otřásl a pro Airicha byl vodou na mlýn. Vše skončilo v 9. kole, kdy Pála inkasoval nejdříve úder na bradu a poté další v rohu a u provazů, načež rozhodčí ukončil zápas.

Zaujal vás článek? Sdílejte ho:
Pridat.eu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *